ANNELİĞE HAZIRLIK

     Herkese Merhaba,

Dünkü yazımı okudumda sizlere nekadar karamsar bir  hoşgeldin demişim. Bugün biraz kendimden bahsetmek istiyorum.

Hayatımda 30 senemi geride bıraktım 31. senemi yaşıyorum. Özel bir şirkette mühendis olarak çalışıyorum. Her çalışan kadın gibi iş yaşamımda da özel yaşamımda da rakiplerimle mücadele ediyorum tabi zaman zamanda budurmdan şikayet ediyorum ama ev hanımı olmayı da göze alamıyorum. İyiki yanımda  5 yıldır bana destek olan bir eşim var.  Henüz iki kişik bir aileyiz ve artık üye sayımızı arttırmak istiyoruz. Aslında bu blogta bu süreç içinde yaşadıklarımı da anlatmak istiyorum. Böylece hem yaşadıklarım başkalarına yardımcı olur hemde sizler tecrübelerinizle bana yardımcı olabilirsiniz. ( Gerçi daha bloguma kimse gelmemiş ama ileride gelecektir sanırım :) )

Evlendikten sonra hayat benim için sanki daha da hızlandı. Ne zaman da 5 yıllık evli oldum anlamadım ( Bana sanki 5 aylık gibi geliyor hala ) ve 2011 de bebek sahibi olmanın vakti geldi dedik. Ocak ayında bir kadın doğum uzmanına gittim. Malum tahliller falan fakat kontrole gel dediği tarihte gittiğim de malesef doktor hanım hastaneden ayrılmıştı dolayısı ile bende hem gittiğim hastaneyi hem de doktorumu değiştirdim. tabii öncesinde uzun bir araştırma ile ama iyi ki de değiştirmişim şimdiki doktorum çok iyi ve ilgili.  Kendisine durumu izah ettim ve bana bu süreçte yardımcı olup beni yönlendirebilecek birini aradığımı söyledim. Oda reglimin 3. günü tahliller için gelmemi istedi. Bu ay tahlillerimi yaptırdım ve sonuçları gayet iyi çıktı. bir problem yoktu. Regl dönemimin 5. günü kullanmam için klomen isimli bir hap verdi. ayrıca glikofne de başladım. Dün tekrar kontrole gittim ve dün doktorumla daha uzun sohbet etme fırsatı buldum. Hem endişelerimi ve planlarımızı anlattık hem de onun neler yapmayı planladığını konuştuk. Bana Progen isimli bir iğne yaptı bugün kendim yapacağım yarın öğlen için de kontrole çağırdı. Bakalım yarın ne diyecek.

Yarın kontrolden sonra size de bilgi veririm. Umarım yaşadıklarım ve yaşayacaklarım başkalarına da faydalı olur. Şimdilik dostça kalın.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !